Najdete nás na facebooku
Homepage

Filtr plemen


Abychom získali správnou představu o své důležitosti, měl by každý mít psa, který ho bude zbožňovat, a kočku, která ho bude ignorovat.

Nezapomeňte na antiparazitika! Ochrání psa před řadou cizopasníků

Blechy, klíšťata, všenky, škrkavky, tasemnice a jiní parazité sužují život našich psích kamarádů, nenechte je trpět a dbejte na včasnou prevenci! Savý hmyz, hlístice i ploštěnci totiž nepředstavují malý problém, který se časem sám vyřeší, právě naopak – nutností je zásah vhodnými antiparazitiky, jež pejska ochrání před napadením cizopasníky a zároveň zahubí již případné jedince v i na těle psa.

Neléčení může mít nedozírné následky…

…a stát chlupáče i život. Ano, silně zablešený pes musí čelit i několika tisícům kousnutí během dne! Nejen, že jeho dříve zdravá kůže zmizí pod množstvím svědivých strupů a zarudlých míst, ale zároveň může v extrémních případech dojít i k chudokrevnosti a smrti. Také tasemnice a škrkavky silně zatěžují psí organismus a v tom nejhorším případě zaviní koliku zažívacího ústrojí a podvýživu. Ani klíště není jen nepříjemným hmyzem, který se nasosá krví a zase svého hostitele opustí – i na zvířata totiž dokáže přenést ˇvážná onemocnění v podobě kloubní boreliózy či zánětu mozkových blan.

Jak psa ochránit?

Na trhu je k dostání celá řada velice účinnýchantiparazitik, která v krátké době zničí již na psím těle hostující cizopasníky a zaručí dlouhodobou ochranu před dalším napadením. Proti vnějším parazitům můžeme doporučit výrobky těchto značek:

frontline Frontline – nabízí přípravky především proti blechám a klíšťatům, a to nejen pro psy, ale i pro kočky. Díky vysoké účinnosti se produkty této značky staly celosvětově nejpoužívanějšími antiparazitárními přípravky a jsou dostupné u většiny veterinářů, v lékárnách a v dobrých prodejnách chovatelských potřeb. Velké oblibě starostlivých zákazníků se těší jak „spot on“ pipety, jež je nutné vetřít a vmasírovat zvířeti do kůže v oblasti krku před lopatkami, tak speciální sprej, který se aplikuje zevně vstříkáním přiměřeného množství do srsti co nejblíže kůži a následně rovnoměrně vmasíruje kartáčem na psí srst.

foresto Foresto – dodává na trh speciální antiparazitní obojky, garantující účinnost až po dobu 8 měsíců! Obojek je zhotoven z polymerové matrice a napuštěn speciálními látkami, které se postupně, v malých dávkách, uvolňují do kůže zvířete. Pes je tak po velmi dlouhou dobu chráněn před blechami i klíšťaty a páníček nemusí co měsíc přemýšlet, zda by se již neměla aplikovat další dávka ochraňujícího přípravku jiného typu.

scalibor Scalibor – i tento výrobce nabízí vysoce účinný repelentní obojek, tentokrát s obsahem látky deltamethrin, který pejska ochrání před klíšťaty, pakomáry a komáry – a to před samotným napadením i před případnými onemocněními, jež tito parazité přenášejí. Chlupáč je plně chráněn již druhý týden od připnutí obojku, výměna za nový musí proběhnout po šesti měsících používání. Mnoho páníčků taktéž uvítá pachovou neutralitu repelentního obojku této značky.

advantix

Advantix – výborné pověsti se mezi pejskaři těší i produkty celosvětově úspěšné společnosti Bayer, pracující na vývinu léčiv jak pro lidské jedince, tak pro zvířata. Mezi populární veterinární přípravky z produkce této firmy patří právě „spot on“ pipety, jejichž obsah má nejen repelentní, ale i akaricidní účinky proti určitým druhům parazitů – tedy nejen odpuzuje, ale i rovnou hubí již přítomný hmyz v srsti psa. Garantovaná účinnost je až 4 týdny v závislosti na druhu parazita, kdy mimo klíšťata a blechy působí i proti bodavým mouchám a všenkám.

Jak bojovat proti vnitřním parazitům?

Pokud zvíře výrazně hubne, trpí na průjmy, ztrácí srst, je nutné urychleně navštívit veterinární stanici. Zvěrolékař psa prohlédne, odebere vzorky kůže, krve, stolice či ušního mazu a určí postup léčby skrze vhodná a účinná antiparazitika pro psy zpravidla perorálního, v těžších případech injekčního podání. Prevencí je odčervení účinným preparátem, jež by mělo probíhat v pravidelných intervalech každé 3 až 6 měsíců. Majitel může k ochraně psa před vnitřními parazity použít speciální pastu (vhodnou zejména pro štěňata), tablety či „spot-on“ pipety.

Před aplikací jakéhokoliv přípravku důsledně pročtěte příbalové informace nebo se řiďte pokyny zvěrolékaře. 

Dbejte na zdraví svého pejska, kontrolujte jeho srst, všímejte si nápadných změn v jeho chování, stravování i vylučování. Neriskujte onemocnění či napadení psa vnitřním nebo vnějším cizopasníkem - zajistit včasnou ochranu podáním vhodného antiparazitika patří mezi základní úkony, které by měl svědomitý a starostlivý páníček provést.

Chcete přidat článek nebo příspěvek - reklama