Najdete nás na facebooku
Homepage

Filtr plemen


Abychom získali správnou představu o své důležitosti, měl by každý mít psa, který ho bude zbožňovat, a kočku, která ho bude ignorovat.

Koupání se psem

Koupání se psem

Ideální počasí na koupání

Teploty venku v létě často dosahují poměrně vysokých čísel, a tak pokud časové možnosti dovolí, bylo by fajn takový den strávit u vody. Při krásném počasí je pak ideální u vody strávit i celý den, ale co s Vaším chlupáčem, kterému je mezi námi také pěkně horko? Není problém ho vzít s sebou a užít si příjemné slunné počasí s ním! Bude Vám vděčný za každou chvíli s Vámi, upevníte společné pouto a navíc v něm vzroste taková ta důležitost ochránce. Takže Vás vlastně bude hlídat nebo alespoň se tak tvářit, že jemu přece neunikne ani myška. Přitom dobře vidíme, jak mu na sluníčku padne hlava a zavře oko. Vysoké teploty totiž neunavují jen nás, ale i naše zvířecí miláčky.

Městské koupaliště to rozhodně nebude

Dá se říci, že všude tam, kde se vybírá vstupné na koupaliště, bude pro Vás zřejmě červená, tudíž zákaz vstupu. Je to pochopitelné, ne každý by byl nadšený, že se zde bude koupat nějaká čtyřnohá zvířecí potvůrka, která se předtím ani neosprchovala. Stejně buďme upřímní, nejvíce si koupání užijete společně ve volné přírodě. Samozřejmě zase musíte brát ohled na své zdraví a nevstupovat do míst, kde jsou sinice. Ty sice Vašemu strážci nijak neublíží, ale Vašemu tělu jistě ano.

Je spoustu krásných míst, kde si užijete horký den

Většina rybníků, vodních nádrží, přehrady, jezírka jsou ideálním místem pro celou rodinu. Tady nebude nikdo překvapený, že se jdete vykoupat se psem. A takových míst bývá většinou všude dostatek. Tam kde ne, dobře poslouží i říčka či řeka. Stejně nejlepší reference dostanete od samotných majitelů čtyřnohých kamarádů, kteří mají a často řeší podobný problém. Díky těmto osvědčeným tipům i obyvatelé velkých měst najdou svoje zázemí pro parný den tam, kde si pejskové mohou s radostí zařádit ve vodě.

Jen snad pár rad pro Vaši bezpečnost:

  • pes musí pochopit, že se netopíte, ale hrajete si, jinak byste si asi moc nezaplavali a navíc neustálé vytahování z vody by pro Vás nemuselo být zcela bez úhony;
  • nesnažte se přibrat čtyřnohého miláčka do nafukovacího člunu, asi byste se pak divili, že se Vám člun začal uzavírat uprostřed rybníka, protože drápek udělal dírku;
  • Kožený obojek
  • kožený obojek je skvělý na vycházky a udělá skutečně mnoho záslužné práce a parády, ale voda mu nedělá dobře, tak ho nezapomeňte před koupáním sundat a volit raději jinou alternativu. Pokud tedy chcete, aby Vám sloužil další desítku let a byl příjemný pro nošení Vašeho psího kamaráda;
  • buďte si jistí, že i když Vás pejsek za normálních okolností poslechne na povel, u vody mohou být i ostatní majitelé pejsků, tak ať se nestane nějaké nedorozumění, které odpočinkový den promění v nejhorší zážitek;
  • určitě se vyplatí mít s sebou očkovací průkaz a třeba i základní první pomoc, kdyby si třeba pejsek rozřízl tlapku o kámen nebo ostrý předmět.

Snad ještě jedna rada na závěr. Pozor na pejsky co mají hustou srst. Pamatujte na to, že se rádi vykoupají, ale také že se jim kožíšek rychleji na slunci zapaří, což by mohlo vést k nějakým kožním problémům. Samozřejmostí je i zajištění možnosti ulehnout do stínu, když se Vašemu členu smečky zamane. Proto i když koupání u vody patří k letním radovánkám a je spojeno s trávením volného času, je potřeba pamatovat, že i u vody musíte svému čtyřnohému kamarádovi věnovat svou péči.

Nyní už jen nezapomenout si pořídit pár fotek ze společného koupání, vždycky Vám totiž připomenou ty báječné chvilky, které jste spolu prožili.

Chcete přidat článek nebo příspěvek - reklama